- INFORMACJA DNIA: Wybory prezydenckie w Austrii zostały unieważnione z powodu podejrzenia o sfałszowanie ich wyniku. Czy głową państwa zostanie jednak prawicowiec Norbert Hofer?
- Władimir Putin oficjalnie zwrócił się do NATO z prośbą o spotkanie, które miałoby się odbyć po przyszłotygodniowym szczycie w Warszawie.
- Mimo odpadnięcia z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej polska reprezentacja została powitana na warszawskim Okęciu jak na bohaterów przystało.
- Przygotowanie projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny może wejść w decydującą fazę. Rząd jest zdeterminowany, aby powrócić do starych zasad jak najszybciej - zapewnia premier Beata Szydło.
- Trzeba rozmawiać z Rosją jak równy z równym - stwierdził prezydent Andrzej Duda.
- Czechy pójdą drogą Wielkiej Brytanii? Prezydent Milos Zeman zaapelował do rządu o rozpisanie referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej i NATO, choć jak sam zapewnia jest przeciwnikiem tego rozwiązania.
- Minister Finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble wyjawił, że jego kraj zamierza przeznaczyć około 77 miliardów euro na uchodźców. Mają one pomóc w asymilowaniu imigrantów.
- Kandydatka demokratów na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Hilary Clinton została przesłuchana przez służby FBI w kwestii jej prywatnej skrzynki mailowej.
- Znana jest data spotkania NATO z Rosją. Strony będą rozmawiać ze sobą 13 lipca w Brukseli.
- Prezydent Turcji Racep Erdogan chce dać milionom syryjskich uchodźców tureckie obywatelstwo. Nie trzeba mówić z czym wiązałoby się wejście Turcji do Unii Europejskiej i otwarcie granic...
- Większa samodzielność w podejmowaniu decyzji kosztem ingerencji Komisji Europejskiej powinno przyświecać wszystkim państwom narodowym Europy - twierdzi minister finansów Wolfgang Schaeuble.
- Decyzja Władimira Putina Rosja zablokowała stosowania umowy o małym ruchu granicznym, jest to odpowiedź na podobna decyzję Polaków, podjętą w związku z nadchodzącym szczytem NATO w Warszawie.
- Zamach terrorystyczny w centrum Bagdadu - w wyniku zamachów bombowych śmierć poniosło 119 osób, a kilkaset zostało rannych.
- Rząd położy nacisk na wypromowanie i wdrożenie programu Mieszkanie Plus - zapewnia premier Beata Szydło, która zapewnia, że będzie to najważniejszy projekt jej zespołu.
- Rosyjska Gazeta "Nowaja Gazieta" wskazuje na Czatajewa jako głównego organizatora zamachów terrorystycznych w Stambule. Zdaniem pismaków już dawno werbował Czeczenów do przyłączania się do skrajnego odłamu islamu.
- Lewactwo i socjaliści z Europarlamentu zagłosowali za przeprowadzeniem debaty o sytuacji w Polsce. Odbędzie się ona we wrześniu.
- 18 prezydentów oraz 21 szefów rządów oficjalnie potwierdziło swoją obecność na nadchodzącym szczycie NATO w Warszawie.
- Samolot z polskimi żołnierzami odleciał do Kuwejtu. Polska armia weźmie czynny udział w walkach z Państwem Islamskim. Ich głównym zadaniami będą szkolenie lokalnych kadr oraz logistyka.
- Wszelkie prace nad nowym projektem o Trybunale Konstytucyjnym będą musiały być prowadzone od nowa.
- Nie będzie odwołania Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Wniosek został odrzucony.
- Czy jest szansa na ocieplenie kontaktów na linii NATO-Rosja? Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow przyznał, że obie strony rozmawiają na temat wzmocnienia środków zaufania podczas lotów w rejonie Bałtyku.
- Zmiana prawa bez głosowania w parlamencie? Okazuje się, że jest to możliwe. Francja bez głosowania reformuje kontrowersyjne prawo pracy.
- Znane są wyniki polskich Matur 2016. Niewiele ponad 20 procent uczniów szkól ponadgimnazjalnych jej nie zdało.
- Prawo i Sprawiedliwość chce powstania specjalnej komisji w sprawie Amber Gold. W skład jej miałyby wejść trzy kluby.
- Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Sziijarto zaznaczył, że referendum w kwestii przymusowych kwot imigrantów może mieć kluczowe znaczenie dla jego kraju, Unii Europejskiej i Europy. Jego zdaniem UE dąży w ślepy zaułek, który sprowadzi katastrofę na Stary Kontynent.
- Podczas nadchodzącego szczytu NATO premier Beata Szydło spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Będzie to doskonała okazja do uzgodnienia sytuacji Polaków na wyspach.
- 8,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy pozostanie w Afganistanie, aż do momentu końca prezydentury Baracka Obamy.
- Parlament Europejski poparł powstanie Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Liczyć ona będzie 1500 funkcjonariuszy, których desygnują państwa Unii Europejskiej.
- Prezydent zatwierdził dwie podstawowe zmiany w systemie szkolnictwa: likwidacja sprawdzianu dla szóstoklasistów oraz możliwość odwołania się maturzystów od wyników matur.
- Parlament Europejski przyjął dyrektywę NIS, która ma wzmocnić Europę przed ataki cybernetycznymi.
- Sytuacja Polaków w Anglii zdaje się być coraz cięższa. Jednej z rodzin grożono i podpalono przybudówkę ogrodową. Sprawę bada lokalna policja.
- Obecny szef Rady Europy i były premier Polski Donald Tusk powiedział, że nie boi się w żadnym wypadku postawienia go przed komisją badającą aferę Amber Gold. Tusk jest jednak zdania, że są to działania celowe, aby uprzykrzyć mu życie.
- Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz stwierdził, że niepodległa Ukraina jest kluczem do bezpieczeństwa całej Europy Wschodniej.
- Sejm uchwalił nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, po tym jak ostatnio posłowie odrzucili blisko 40 poprawek autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.
- Komisja Europejska zgodnie z zapowiedziami wszczęła procedurę nadmiernego deficytu względem Portugalii i Hiszpanii.
- NATO jest zjednoczone. Atak na jednego z członków jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny wszystkim - powiedział sekretarz generalny sojuszu Stoltenberg.
- Szczyt NATO w Warszawie: Sojusz podjął decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki.
- W Polsce trwa szczyt NATO, z kolei Finowie zastanawiają się nad rozpisaniem referendum w kwestii dalszej przynależności do Sojuszu.
- Na drugiego października ustalono datę ponownej drugiej tury wyborów prezydenckich w Austrii.
- PGNiG oficjalnie ogłosiło, że ma w planach wydobywanie metanu z kopalń węgla. Dzięki czemu spadnie produkcja dwutlenku węgla, jak również zwiększy się bezpieczeństwo w miejscu pracy.
- Stany Zjednoczone wybudują w Korei Południowej nowy filar obronności w postaci zaawansowanego systemu antyrakietowego. Pomysł ten nie przypadł do gustu Chinom i Korei Północnej.
- Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wypowiedział się z podziwem o Polsce i Polakach w kontekście zorganizowania trwającego szczytu NATO. Obama podziękował za "doskonałą gościnność".
- Victor Orban zapewnił, że wzmocnienie wschodniej flanki NATO w żaden sposób nie będzie naruszało porozumienia zawartego przed laty między Rosją a Sojuszem.
- Zgodnie z przewidywaniami rosyjskie media uznały trwający szczyt w Warszawie jako antyrosyjski. Z kolei rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow zaznaczył, że jego kraj jest gotowy do rozmów w celu zapewnienia pokoju w Europie.
- Sojusz znalazł nowy sposób na walkę z Państwem Islamskim. Do walki zostaną zaangażowane AWACSy czyli jednostki lotnicze szybkiego reagowania. Rozpoczną się również działania morskie na Morzu Śródziemnym.
- Amerykańska grupa batalionowa ma zostać wysłana do Polski na początku 2017 roku - wyjawił szef MON Antoni Macierewicz.
- 73. rocznica Rzezi Wołyńskiej - akcji ukraińskich nacjonalistów, w których zginęło około półtorej tysiąca Polaków.
- Sprawca masakry na pięciu funkcjonariuszach w Dallas w Stanach Zjednoczonych zostawił inicjały "RB" zapisane własną krwią. Prezydent Barack Obama uda się do Dallas, aby uczcić pamięć poległych policjantów.
- Sondaże nie pozostawiają złudzeń: nie będzie drugiego referendum w Wielkiej Brytanii w kwestii wyjścia kraju ze wspólnoty Unii Europejskiej.
- Koniec islamskiej telewizji w Bangladeszu. Decyzja została podjęta po tym jak islamiści zaatakowali tamtejszych studentów.
- Wielki sukces polskich lekkoatletów w Amsterdamie: z sześcioma złotymi medalami Polska wygrała klasyfikację medalową, pokonując między innymi Niemców i Wielką Brytanię.
- Wygrywając zaledwie jedno spotkanie w regulaminowym czasie gry Portugalczycy stali się Mistrzami Europy w Piłce Nożnej pokonując Francję w dogrywce 1-0.
- David Cameron w środę złoży rezygnację z funkcji premiera Wielkiej Brytanii. Jego miejsce zajmie Theresa May - druga w historii wspólnoty kobieta.
- Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę antyterrorystyczną. Punktem spornym było między innymi brak konsultacji społecznych czy niejasne zapisy.
- Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej pokaże jej jedność. Przywódcy krajów V4 spotkają się 21 lipca w Warszawie.
- Komisja Wenecka wyda opinię o Trybunale Konstytucyjnym jeszcze przed obradami Senatu - ogłosił rzecznik prasowy Rady Europy Panos Kaviatos.
- Nakłady na polską armię wzrosną do trzech procent PKB. Tylko taka suma gwarantuje Polsce możliwość samodzielnej obrony - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.
- Premier Beata Szydło odniosła się do zakończonego szczytu NATO. Jej zdaniem wszystkie elementy spotkania reprezentantów Sojuszu zostały zaplanowane i wykonane idealnie.
- Safe Harbour odchodzi oficjalnie do lamusa. W jego miejscu powstała "Tarcza Prywatności" - jednak czy ona gwarantuje bezpieczeństwo danych Europejczyków?
- Mimo spadku zachorowań na AIDS w latach poprzednich, ONZ ostrzega, że liczba coraz bardziej rośnie - szczególnie w Rosji.
- Katastrofa na kolei w Apulli we Włoszech. W wyniku zderzenia dwóch pociągów zginęło 25 osób, a około 50 zostało rannych. Liczby jednak ulegają zmianie z uwagi na stan zdrowia pokrzywdzonych.
- Demokraci w Stanach Zjednoczonych podają sobie ręce. Bernie Sanders zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta i oficjalnie poparł kandydaturę Hilary Clinton.
- Trybunał w Hadze zadecydował, że roszczenia Chin dotyczące Morza Południowochińskiego są bezzasadne. Chiny weszły w konflikt ze Stanami Zjednoczonymi, gdyż uważały część morza za ich własną strefę ekonomiczną.
- Oficjalnie: Drugą kobietą premier w historii Wielkiej Brytanii została Theresa May.
- Stany Zjednoczone liczą na ścisłą współpracę mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner wyjawił, że spore oczekiwania stawia przed nowym ministrem spraw zagranicznych Borisem Johnsonem.
- Prezydent Rosji Władimir Putin wyjawił, że z niecierpliwością oczekuje dialogu z nową premier Wielkiej Brytanii Theresą May. Putin liczy, że kraje zacieśnią współpracę i dojdzie do ocieplenia stosunków.
- Rozbieżności zdań w sprawie konfliktu na Ukrainie pomiędzy Rosją a NATO są przeogromne. Kreml oczekiwał zneutralizowania stosunku Sojuszu do tej kwestii.
- Nie ma szans na zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków. Komisja Europejska mimo kolejnej interwencji zdaje się być bezsilna.
- Polska Fundacja Narodowa będzie miała za zadanie promocję Polski na świecie - ogłosił szef Ministerstwa Skarbu Dawid Jackiewicz.
- Sekretarz Stanu John Kerry jest przekonany, że Stany Zjednoczone i Rosja są bardzo bliskie uzyskania konsensusu w kwestiach Ukrainy i Syrii. Dzięki temu bezpieczeństwo na świecie może być zdecydowanie większe. Słowa te padły po spotkaniu Kerry'ego oraz Putina.
- Niemal pewny swojego zwycięstwa Donald Trump wyjawił kto będzie ewentualnym wiceprezydentem. Ma nim zostać zostać Mike Pence - ultrakonserwatysta szczególnie w kwestiach społeczno-kulturowych. Co ciekawe Trump, który niegdyś skazywany był na pożarcie, jest w stanie wygrać z Clinton.
- Jest decyzja Sądu Apelacyjnego w Nowym Jorku w kwestii wydawania przez Microsoft maili, które przechowywane są poza Stanami Zjednoczonymi. To bezapelacyjne zwycięstwo obrońców prywatności.
- Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała, że Europa musi poczekać na oficjalne decyzje o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Jest to odpowiedź na komentarz Junckera, który napiera na jak najszybsze opuszczenie strefy euro.
- Zamach terrorystyczny w Nicei: Mężczyzna o narodowości francusko-tunezyjskiej wjechał ciężarówką w tłum ludzi. Zginęły 84 osoby, w tym dwie Polki.
- Chaos w Wenezueli. Czy w tym państwie szykuje się rewolucja? Mieszkańcom brakuje podstawowych produktów.
- Ewakuacja lotniska w Nicei. Powodem był pozostawiony bez opieki bagaż.
- INFORMACJA DNIA: 265 osób nie żyje, a około 1500 jest rannych - jest to wynik zamachu stanu w Turcji.
- Kim jest osoba odpowiedzialna za zamach w Turcji? Imam Fethullah Gulen jest głównym podejrzanym. Prezydent Racep Erdogan oczekuje od Stanów Zjednoczonych, że aresztują imama i wydadzą go Turcji.
- Święto Policji: Prezydent Andrzej Duda podziękował funkcjonariuszom za wzorową pracę podczas niedawnego szczytu NATO w Warszawie.
- Prezydent Polski Andrzej Duda odniósł się w paru słowach to sytuacji, która miała miejsce w Turcji. Jego zdaniem sytuacja jaka panuje w tej części świata jest kluczowa dla globalnego pokoju.
- Premier Beata Szydło spotkała się z Angelą Merkel. Głównym tematem rozmowy były dzisiejsze wydarzenia w Turcji.
- Gulen odpowiada Erdoganowi: To prezydent Turcji stoi za zamachem stanu!
- W bazie lotniczej Konya w Turcji doszło do starć zbuntowanych żołnierzy z policją. Tureckie problemy zdają się nie mieć obecnie końca.
- Strzelanina w Baton Rouge. Nie żyje trzech policjantów. Jest to kolejny incydent, w którym zginęły funkcjonariusze.
- Policja i wojsko sprzymierzone z tureckim rządem zatrzymały blisko sześć tysięcy osób, które brały udział w nieudanym zamachu stanu.
- Prezydent Turcji Racep Erdogan w trybie natychmiastowym chce przywrócenia kary śmierci. Takie rozwiązanie w dużym stopniu oddaliłoby Turcję od wejścia do Unii Europejskiej.
- O dalszych losach Szkocji zadecyduje przyszłoroczne referendum niepodległościowe - wyjawił premier Szkocji.
- Imigrant z Afganistanu zaatakował toporem osoby podróżujące w niemieckim pociągu. Dwadzieścia osób zostało ciężko rannych z czego trzy bardzo ciężko. Policja zastrzeliła napastnika.
- Rosja chce pokoju. Rosja chce dialogu z NATO w kwestii bezpieczeństwa - brzmi stanowisko Kremla.
- Rosyjska Służba Bezpieczeństwa ujawniła, że zatrzymała obserwatora OBWE, który szpiegował na korzyść Ukrainy.
- Oficjalne dane dotyczące próby przewrotu w Turcji: 208 zabitych, 1491 rannych i 7543 zatrzymanych puczystów.
- Wielka Brytania nie zrezygnuje z programu atomowego - zadecydował brytyjski parlament. Jest to wynikiem obaw ze strony Rosji.
- Państwowa Komisja Wyborcza nie przyjęła sprawozdania Nowoczesnej za poprzednią kampanię wyborczą. Dzięki czemu partia Ryszarda Petru może stracić do 75% konwencji.
- Nie ma szans, aby Turcja dołączyła do Unii Europejskiej jeżeli wprowadzi w swoim kraju karę śmierci - stwierdził Johannes Hahn - komisarz do spraw rozszerzenia UE.
- Rząd Ewy Kopacz pozytywnie ocenił projekt prezydencki dotyczący obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat.
- Antoni Macierewicz poleci do Stanów Zjednoczonych i będzie uczestniczył w rozmowach dotyczących walki z Państwem Islamskim.
- Wszystkie kluby parlamentarne zagłosowały za powstaniem komisji śledczej dotyczącej afery Amber Gold. Wassermann wskazuje Donalda Tuska jako pierwszego przesłuchiwanego.
- Trzy osoby nie żyją (w tym napastnik) w wyniku strzelaniny, do której doszło na basenie w Spalding.
- Budapeszt jest gotowy, aby przejąć po Wielkie Brytanii przewodnictwo w Unii Europejskiej - poinformował szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto.
- Prawdopodobnie stan wyjątkowy we Francji zostanie przedłużony na kolejne sześć miesięcy.
- Atak terrorystyczny w Mali. W wyniku działań dżihadystów z Państwa Islamskiego zginęło 17 żołnierzy, a 35 zostało rannych.
- Niemcy mają poważny problem z imigrantami. Uchodźcy sprawiają coraz więcej problemów i nie chcą się przystosować do realiów państwa.
- Minister rozwoju Mateusz Morawiecki poparł plan obniżenia wieku emerytalnego, jednakże ma parę uwag dotyczących projektu.
- Ankara chce wydania przez Stany Zjednoczone domniemanego organizatora przewrotu w Turcji. Sekretarz stanu USA John Kerry zapowiedział, że do tego nie dojdzie, jeżeli strona turecka nie przedstawi dowodów.
- Irak otrzyma od społeczności międzynarodowej 2 miliardy dolarów na walkę z Państwem Islamskim. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na pomoc dla uchodźców czy odbicie ważnego strategicznie Mosulu.
- Turcja zawiesiła w obowiązkach około 6500 pracowników oświaty.
- Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i Platforma Obywatelska opowiedziały się za zmniejszeniem podatku CIT z 19 na 15 procent.
- Turcja tymczasowo zawiesza konwencję Praw Człowieka. Kraj wchodzi w etap stanu wyjątkowego, który może potrwać od 40 do 45 dni.
- Letnie Igrzyska Olimpijskie już bardzo blisko. Co oznacza wprowadzenie stanu wyjątkowego w Rio? - masowe rezygnacje z biletów i spadek oczekiwanych zysków.
- Brazylijskie służby zatrzymały dziesięć osób, które podejrzewane są o plany zamachów terrorystycznych w centrum Rio podczas nadchodzących IO.
- Słowacja jednak wycofa się z zakupu polskich Rosomaków? Minister Obrony Narodowej dementuje doniesienia i odpowiada, że rozmowy są kontynuowane.
- Próba zamachu stanu w Turcji może jedynie pomóc Erdoganowi w wzmocnieniu władzy.
- Nowelizacja prawa energetycznego ma mieć wpływ na konkurencyjność na polskim rynku paliw jak również ma zapobiegać patologiom i przekrętom.
- Dramatyczne wiadomości z Monachium. Kolejny atak terrorystyczny: szaleniec zaatakował w centrum handlowym. Dziewięć osób nie żyje, około 10 jest rannych. Policja szuka sprawców.
- Jak długo polski rząd nie będzie reagował na otwarte opluwanie ze strony Ukrainy? Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko otwarcie określił, że nie zgadza się z nazywaniem rzezi wołyńskiej "ludobójstwem".
- Zmieniają się zasady nabywania kart telefonicznych tak zwanych pre-paidów. Od poniedziałku, każdy kto będzie chciał kupić kartę zobligowany zostanie do podania swoich danych.
- Wiele kontrowersji wywołała decyzja Trybunału dotycząca zakazu uczestnictwa rosyjskich sportowców na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Prezydent Rosji Władimir Putin chce, aby sprawą zajęła się niezależna komisja.
- Zapadła decyzja prezydenta Francoisa Hollande'a odnośnie wysłania artylerii do Iraku w celu walki z Państwem Islamskim.
- Kanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner jest zdanie, że porozumienie Unii Europejskiej z Turcją odnośnie zatrzymywania fal uchodźców jest bardzo mocno zagrożone. Swoje zdanie argumentuje chociażby niedawnym zamachem stanu.
- Premier Włoch Matteo Renzi wyraził swoje obawy dotyczące postanowień rządu Erdogana po nieudanej próbie zamachu stanu. Jego zdaniem Turcja "zamknęła swoją przyszłość do więzienia".
- Premier Węgier Victor Orban skomplementował kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i poparł jego stanowisko w sprawie imigracji. Ponadto Orban powiedział, że z chęcią widziałby powstanie wspólnej armii Unii Europejskiej.
- 21-letni syryjski uchodźca zamordował maczetą kobietę w ciąży i ranił dwie inne osoby. Sytuacja miała miejsce w Reutlingem. Nieoficjalnie mówi się, że ofiarą była Polka...
- Bułgaria coraz bardziej obawia się o naruszanie przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty cywilne i wojskowe.
- Nie wszystkich sportowców z Rosji dosięgnie banicja na występy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio - brzmi oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
- INFORMACJA DNIA: W Łodzi zatrzymano Irakijczyka, który miał na sobie ślady ładunków wybuchowych. ABW ustala czy mogło to mieć związek z planowaniem zamachu na ŚDM.
- Kolejny dość poważny cios w stronę Demokratów. Włamania hakerskie na skrzynki pocztowe spowodowały wyciek maili niektórych amerykańskich polityków.
- Kolejny zamach terrorystyczny... W małej miejscowości Ansbach zdetonował się 21-letni Syryjczyk. Żołnierz ISIS przebywający od dwóch lat na terenie Niemiec chciał wejść na teren festiwalu muzycznego, na którym bawiło się kilka tysięcy osób. Gdy to mu się nie udało zdetonował ładunek pod restauracją raniąc 12 osób.
- Kolejna makabra we Francji. Dwóch terrorystów wzięło zakładników w kościele i zamordowali 86-letniego proboszcza. Francois Hollande jednak nadal wyśmiewa prośby francuskiej prawicy o zaostrzenie prawa antyterrorystycznego.
- Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Oby obyły się one bez żadnych incydentów.
- Do groźnej awarii budowanego reaktora jądrowego doszło w Ostrowcu na Białorusi.
- To najwyższy czas, aby zastopować nielegalną imigrację! - grzmi minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto. Ciężki nie zgodzić się z politykiem w obliczu ostatnich tragedii i coraz cięższej sytuacji w Europie.
- Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy komornik nie będzie miał prawa zająć świadczenia 500+.
- Strzelanina w szpitalu uniwersyteckim w Berlinie. Postrzelony przez pacjenta lekarz zmarł. Zabójca popełnił samobójstwo. Ciężko wskazać jakimi motywacji kierował się sprawca.
- Wybór Hilary Clinton na prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie tragiczna w skutkach dla Europy oraz Węgier - oznajmij premier Madziarów Victor Orban. Tym samym Orban oficjalnie poparł kandydaturę Donalda Trumpa, który sprzeciwia się imigracji.
- Nowa premier Theresa May oraz premier Beata Szydło spotkają się w nadchodzący czwartek w Polsce. Głównym tematem rozmów będzie sytuacji Polaków na wyspach po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
- Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.
- Parlament Katalonii oficjalnie potwierdził, że robi wszystko, aby odłączyć się od Hiszpanii i odzyskać niepodległość i kompletną suwerenność.
- Fabryka PZL Mielec zaprezentowała w pełni uzbrojony helikopter Black Hawk, który w całości powstał na podkarpackiej ziemi.
- Marokańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zatrzymało 52 osoby, które są podejrzewane o ścisła współpracę z siłami Państwa Islamskiego. Osoby te mogą być zamieszane w przeszłe zamach bądź były przygotowywane do kolejnych zadań.
- Ukraina będzie musiała poczekać na kolejna transzę pomocy finansowej, która miała spłynąć od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Powodem, który przedstawił rzecznik MFW jest brak walki z korupcją w kraju.
- Bułgaria może mieć spore problemy z ochroną granic przed nadchodzącą falą imigrantów. Tym samym premier Bojko Borysow poprosił o pomoc Frontex. Liczy na wsparcie zarówno okrętów jak i śmigłowców.
- Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapewniła Beatę Szydło, że Polacy na wyspach nadal są mile widziani i będą otrzymywali od jej państwa pełnego wsparcia.
- Al-Nusra oddziela się od Al-Kaidy. Taki rozłam terrorystycznego ugrupowania ma utrudnić Stanom Zjednoczonym oraz Rosji walkę z dżihadystami.
- Tureckie władze przedstawiły oficjalny bilans zatrzymanych osób w związku niedawną próbą zamachu stanu. W wyniku puczu zostało zatrzymanych 18 tysięcy osób, a wydaje się, że nie jest to liczba ostateczna.
- Kolejny cios w demokratów w Stanach Zjednoczonych. Po raz drugi zaatakowano DCCC. Demokraci winą obarczają rosyjskich hakerów, którzy mieliby w ten sposób przyczynić się do porażki Hilary Clinton i dzięki temu na fotelu prezydenta zasiądzie Donald Trump.
- Rozejm w Donbasie to fikcja - OBWE przedstawiła raport w tej sprawie, z które jasno wynika, że coraz częściej dochodzi do walk.
- Niekontrolowany przypływ imigrantów może spowodować serię poważnych ataków terrorystycznych na terenie całej Europy - grzmi premier Słowacji Robert Fiko.
- Premier Bawarii Horst Seehofer zdecydowanie odrzuca po raz kolejny pomysł Angeli Merkel, który zakłada, że mimo zamachów przeprowadzanych najczęściej przez uchodźców przyjmie się ich następną turę.
- Nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa do życia wejdzie za 14 dni.
- Kandydatka demokratów na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych Hilary Clinton oficjalnie oskarżyła Rosję za ataki hakerskie w wyniku których wykradziono dziesiątki tysięcy maili.
- Zakończyła się wizyta papieża Franciszka w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży.
- Papież Franciszek podziękował za wspaniałe przyjęcie i zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży. Polski dreamliner z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował bezpiecznie we Włoszech.
- Premier Beata Szydło odniosła się do podpisania ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zdaniem Szydło wszystkie założenie zgłoszone przez Komisję Wenecką i opozycję zostały w pełni wypełnione.
- Szef londyńskiej policji jednoznacznie dał do zrozumienia, że zamachy terrorystyczne mogą stać się codziennością w Wielkiej Brytanii.
- Koniec koszmaru w Erywaniu. Poddała się grupa terrorystyczna okupująca posterunek policji. Blisko 20 osób zostało aresztowanych.