- 72. rocznica Powstania Warszawskiego. Uprising. Prezydent Andrzej Duda przemówił, jednoznacznie zaznaczając, że Polska nigdy nie zapomni o swoich bohaterach.
- Na wschodzie Turcji doszło do wybuchu bomby, w wyniku której śmierć poniosło pięciu funkcjonariuszy policji.
- Chiny są oburzone decyzją rządu Wielkiej Brytanii na czele z Theresą May w kwestii odłożenia w czasie decyzji o budowie elektrowni atomowej w Hinkley Point.
- Rosja i eksperci NATO zasiądą do wspólnego stołu, aby omówić kwestie bezpieczeństwa na świecie - zapewnia wiceminister obrony Rosji Anatolij Anotonow.
- Katalonii ciężko będzie odzyskać niepodległość - projekt odłączenia się od Hiszpanii został zablokowany przez Trybunał Konstytucyjny.
- Francja się boi, więc Francja bawić się nie będzie. Ministerstwo Obrony odwołało cały szereg imprez masowych z obawy przed możliwymi zamachami terrorystycznymi.
- Ustawa frankowa została przedstawiona przez Kancelarię Prezydenta: Banki będą musiały oddać część rat, które zostały nadpłacone przez kredytobiorców.
- Polska czuje się oszukana przez Komisje Wenecką, dlatego też nie będzie słuchać jej opinii na temat kryzysu Trybunału Konstytucyjnego - wyjawił szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.
- Rada Mediów Narodowych: Kurski zostanie prezesem TVP maksymalnie do 15 października.
- Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostrzega, że docierają do niego głosy, które sugerują, że listopadowe wybory mogą zostać sfałszowane.
- Kandydat republikanów na prezydenta Donald Trump oskarżył obecnie urzędującego Baracka Obamę o przekazanie okupu za czterech szpiegów dla Iranu w wysokości 400 milionów dolarów w gotówce.
- Niemcy nie chcą umowy o wolnym handlu z Kanadą. Pozew do Trybunału Konstytucyjnego liczy ponad 100 tysięcy osób.
- Minister rozwoju Mateusz Morawiecki wyjawił, że LOT szuka inwestorów. Niewykluczone, że będzie nim ktoś z Azji, uściślając z Chin.
- Maszyna, która awaryjnie lądowała w Dubaju stanęła w płomieniach. Żaden pasażer nie ucierpiał.
- Pogrzeb kardynała Franciszka Macharskiego. Ciało byłego metropolity krakowskiego spocznie na Wawelu.
- "Ludobójstwo Polaków na Ukraińcach?" - to jakieś nieporozumienie - grzmi polskie MSZ.
- Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wyjawił, że nie przystanie na apel Austriaków o zamrożenie rozmów akcesyjnych z Turcją.
- W nadchodzący wtorek w Petersburgu dojdzie do spotkania prezydenta Rosji i Turcji. Głównymi tematami rozmów głów państw będzie obecna sytuacja między państwami oraz konflikt syryjski.
- Japoński cesarz Akihito rozważa możliwość abdykację. Ten 82-letni przywódca boryka się z dużymi problemami zdrowotnymi.
- PGNiG rozpoczyna wysyłkę gazu na Ukrainę. Czy można zatem mówić o małym pstryczku w nos rosyjskiemu Gazpromowi?
- Dość zaskakująca decyzja MSWiA odnośnie dalszego blokowania małego ruchu granicznego z Kaliningradem. Powodem ma być nadal małe bezpieczeństwo.
- Trwają walki o południową cześć Aleppo. W wyniku zmasowanych ataków syryjskiego lotnictwa zginęło 15 bojowników Państwa Islamskiego, a kilkudziesięciu zostało rannych.
- Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców. Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy - rocznica Rzezi Woli.
- Rosja prowokuje Mołdawię manewrami wojskowymi w okolicach Naddniestrza.
- Otwarcie Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio.
- Tureckiego ministerstwo skomentowało prośbę Austrii o zawieszenie rozmów aneksyjnych. "Austria to stolica rasizmu".
- Caracale nie dla Polski - brzmi decyzja polskiego rządu.
- Mariusz Błaszczak wyjawił, że nie jest znana dokładna data przywrócenia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Najważniejsza dla Polski jest kwestia bezpieczeństwa.
- Centralne Dowództwo Sił USA oficjalnie potwierdziło, że w wyniku nalotów na pozycje islamistów zabito trzech tajnych agentów Al-Kaidy.
- Rosyjscy paraolimpijczycy nie pojadą na igrzyska - brzmi decyzja Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.
- Dwie policjantki ranione maczetą w belgijskim Charlero. Sprawcą był muzułmanin - żołnierz Państwa Islamskiego.
- Chory psychicznie mężczyzna zabarykadował się w restauracji w niemieckim Saarbrücken. Nikt nie ucierpiał.
- W pakistańskiej miejscowości Kweta w wyniku wybuchu bomby zginęło 69 osób, a 120 zostało rannych. Głównym celem ataku byli prawnicy, którzy zgromadzili się pod bramą szpitala.
- Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump obiecuje, że przeprowadzi gruntowną reformę podatków oraz rewizję układów handlowych.
- Amerykanie starają się atakować również źródła finansowania Państwa Islamskiego. Na wschodzie Syrii zniszczyli 83 cysterny służące do przemytu ropy.
- Clinton bliższa fotela prezydenta? Najnowszy sondaż sugeruje, że może się ona cieszyć 50% poparciem, z kolei jej rywal 42 procentami.
- Jarosław Kaczyński po raz kolejny spotkał się z premierem Węgier Victorem Orbanem. Politycy wybrali się na rejs po Dunaju. Głównymi tematami rozmów były obecne problemy Unii Europejskiej oraz zacieśnienie współpracy węgierskiego Fideszu i polskiego Prawa i Sprawiedliwości.
- Kopalnia Sośnica dostanie drugą szansę. Jeżeli nie zostaną spełnione pewne wymogi do stycznia 2017 roku, to wówczas zostanie zamknięta.
- Stany Zjednoczone wypełnią gigantyczną umowę na dostarczenie 130 czołgów dla Arabii Saudyjskiej. Umowa opiewa na 1,15 miliarda dolarów.
- Litwini nie przyjmą w tym roku ponad tysiąca uchodźców - brzmi decyzja rządu.
- Na ochronę przyrody i inwestycje turystyczne Lasy Państwowe przekażą parkom narodowym około 65 milionów złotych.
- Dania dołączyła się do Austrii w głowie o zerwanie rozmów akcesyjnych do Unii Europejskiej z Turcją.
- Pojednanie dwóch mocarstw? Erdogan z wizytą w Rosji. Czy spotkanie Putina i prezydenta Turcji może zmienić sytuacje na świecie?
- Zdaje się, że Uber nie powiedział ostatniego słowa w kwestii swojej działalności na Węgrzech. Do Komisji Europejskiej została zgłoszona oficjalna skarga.
- Co dalej z radomskich lotniskiem? Akcjami spółki Port Lotniczy Radom zainteresowani są inwestorzy z Izraela. Czy taka operacja pomogłaby targanemu problemami portowi?
- Rosja chce normalizacja stosunków z Wielką Brytanią. Jest to kolejny kraj po Turcji, w przypadku którego może dojść do znacznego ocieplenia relacji z Kremlem.
- Specjalne zgromadzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rosja i Ukraina u schyłku wojny? Sytuacja na Krymie jest coraz gorsza.
- Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Republikanów Donald Trump nazwał Hilary Clinton i Baracka Obamę współzałożycielami Państwa Islamskiego.
- Zaangażowanie Morawieckiego w rozmowy o Ursusie z wicekanclerz Niemiec przyniosły bardzo pozytywne skutki. Sprzedaż przyczep i ciągników wystrzeliła w górę.
- Panel Światowej Organizacji Handlu przyznał Unii Europejskiej rację w kwestii nałożenia przez Rosję dodatkowego cła na produkty, które produkowane były w Unii Europejskiej.
- Państwo Islamskie uprowadziło 2 tysiące osób, kiedy uciekali z Manbidżu - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
- Potężne złoża węgla brunatnego i kamiennego to wielka szansa dla Polski - twierdzi wiceminister energii Andrzej Piotrkowski.
- Rosja w walce o Krym poszła o krok dalej - w anektowanej części dawnego ukraińskiego państwa umieściła zaawansowany system rakietowy S-400.
- Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz udał się z wizytą u polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie.
- Kapituła Orderu Orła Białego - prezydent Andrzej Duda powołał skład.
- Prokuratura zbada sprawę wybuchu w jednym z polskich bloków w 1995 roku. Cenckiewicz poinformował, że za tragedią mógł stać Urząd Ochrony Państwa.
- Sąd w Cannes zatwierdził zakaz używania burkini na plaży.
- Donald Trump obawia się o możliwość sfałszowania nadchodzących wyborów. Kandydat na prezydenta rekrutuje swoich "obserwatorów", aby ci pilnowali porządku podczas liczenia głosów.
- W Tajlandii zaginął wojskowy śmigłowiec z pięcioma osobami. Wśród nich był wojskowy w stopniu generała.
- Uzbrojony mężczyzna zaatakował w pociągu w Szwajcarii. Rannych zostało sześć osób - jedna osoba zginęła, trzy są w stanie krytycznym - wśród nich 6letnie dziecko.
- Korea Południowa obawia się swoich północnych sąsiadów. W odpowiedzi na rosnące zagrożenie rząd w Seulu zdecydował rozbudować swój arsenał rakietowy.
- Ponad tysiąc żołnierzy, około 150 pojazdów i 50 samolotów brało udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego. Andrzej Duda odsłonił tablicę upamiętniającą wielkich polskich bohaterów - Żołnierzy Wyklętych.
- Jordania nie może już przyjąć już więcej uchodźców - brzmi stanowisko króla Abdullaha II. Tym samym poprosił wszystkie zaprzyjaźnione kraje do udzielania pomocy.
- W Jekaterynburgu doszło do spotkania szefów MSW Rosji i Niemiec. Głównym tematem rozmów była tragiczna sytuacja w Syrii i konflikt ukraiński.
- W Kolonii nad ranem doszło do strzelaniny oraz ataku nożownika. Jedna osoba jest ranna i przebywa obecnie w szpitalu.
- Podczas aukcji koni w Janowie Podlaskim nie udało się sprzedać 15 koni. To najgorszy wynik od 2005 roku. Doszło również do dość sporego zamieszania.
- W rozmowie prowadzonej przez Siergieja Ławrowa i Johna Kerry'ego tematem przewodnim była sytuacja w Syrii. Ministrowie Spraw Zagranicznych nie podejmowali kwestii konfliktu ukraińskiego.
- Turcja to platforma do działań grup terrorystycznych - wyciekły dokumenty niemieckiego MSW.
- Nazywany "kaznodzieją nienawiści" Anjem Choudar został skazany przez brytyjski sąd za wspieranie i nawoływanie do wstąpienia w szeregi Państwa Islamskiego.
- Ustawa "o gruntach warszawskich" została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
- W Polsce potwierdzono dwa zarażenia wirusem Zika.
- Trybunał Konstytucyjny opublikował wszystkie wyroki z wyjątkiem dwóch: z 9 marca i 11 sierpnia.
- Akcja terrorystyczna w centrum Petersburga. Rosyjskie FSB zabiły trzech z czterech liderów grup przestępczych.
- Hiszpański premier Rajoy podejmie próbę utworzenia nowego gabinetu - dzięki decyzji swojego ugrupowania może rozpocząć rozmowy z liberalnym ugrupowaniem Ciudadanos.
- Siergiej Ławrow jest dumny z prowadzonych działań przeciwko siłom Państwa Islamskiego. Zapowiada również zacieśnienie współpracy z siłami amerykańskimi.
- Oktoberfest nie będzie taki jak zawsze - burmistrz Bawarii zapowiedział nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.
- Korea Północna oświadczyła, iż wznawia produkcje plutonu. Tworzony będzie również uran, także wielce prawdopodobnym jest, że zostanie on wykorzystany do budowy broni jądrowej.
- Mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce zostanie na stałe wprowadzona od września bieżącego roku - wyjawił wiceszef MSWiA.
- Muzułmanin zaatakował nożem Żyda w Strasburgu we Francji. 55-letni Żyd z raną klatki piersiowej został skierowany do lokalnego szpitala.
- Kolejna mobilizacja do wojska i wprowadzenie stanu wojennego - takie możliwe wyjścia szykuje prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
- Światowa Organizacja Handlu stwierdziła, iż wprowadzenie przez Rosję embarga na europejską wołowinę było nielegalne.
- Komisja Europejska ujawniła treść opinii, którą wysłała 1 czerwca do polskich władz.
- Łódzka prokuratura wyjawiła, że Irakijczyk, który został zatrzymany podczas ŚDM za posiadanie materiałów wybuchowych jest winny zarzucanych mu czynów.
- Eksplozja ładunku wybuchowego podczas wesela w mieście Gaziantep, blisko granicy Turcji z Syrią. Według wstępnych doniesień zginęło 30 osób a 94 zostało rannych.
- Wstrzymanie albo nawet zawieszenie produkcji nowych Volkswagenów Golfów przez niektóre niemieckie fabryki to efekt braku dostaw komponentów od dostawców.
- W Branderburgii ponownie zatrzymanego młodego Niemca, który podejrzewany jest o kontakt z Państwem Islamskim i planowanie ataków na terenie Niemiec - taką informację podała policja.
- Ankara uznała, że sześcioletni okres napiętych relacji jest bezsensowny. Turecki parlament zatwierdził porozumienie między krajami.
- Kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych Hilary Cliton nie będzie musiała osobiście stanąć przed sądem i zeznawać w sprawie maili - wystarczą jedynie pisemne zeznania.
- Do 54 wzrosła liczba ofiar, które pochłonął zamach terrorystyczny blisko granicy Turcji z Syrią. Według tureckiej policji ładunek wybuchowy został odpalony zdalnie.
- Putin potępił atak terrorystów podczas ślubu w Turcji i tym samym zaprasza Erdogana do zacieśnienia współpracy w walce z ISIS.
- Nowe porozumienie między Polską a Kazachstanem. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Nazarabejewem - politycy podpisali dokumenty gwarantujące obustronne chęci współpracy głównie na poziomie gospodarczym.
- Afera z reprywatyzacja w warszawskim ratuszu - Hanna Gronkiewicz-Waltz odpiera zarzuty.
- Co dalej z Europą? Co dalej z Unią Europejską? Renzi, Hollande oraz Merkel rozmawiają o przyszłości Starego Kontynentu.
- W 2017 roku były prezydent Francji Nicolas Sarkozy będzie starał się ponownie o fotel prezydenta kraju.
- Największy w historii Litwy kontrakt na sprzęt wojskowy w rękach Niemców. Nie polskie Rosomaki, a niemieckie Boxery za 386 milionów euro zasilą litewską armię.
- Kurdowie i Państwo Islamskie zaznało odwetu ze strony Turcji. Ankara wydała rozkaz zbombardowania pozycji swoich wrogów ogniem artyleryjskim.
- Niemieckie MSW wzywa swoich obywateli do robienia zapasów jedzenia oraz wody. Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak uspokaja, że w Polsce nie ma absolutnie żadnego zagrożenia terrorystycznego.
- Victor Orban ustosunkował się do gróźb Erdogana w kwestii zawieszenia porozumienia między Ankarą a Unią Europejską w kwestii uchodźców. Premier Węgier podkreślił, że bramą do Europy są Węgry, które w stu procentach utrzymają swoje granice.
- Eksplozja samochodu pułapki w irackiej Kadżarze. Nie żyje 18 żołnierzy.
- 25. rocznica odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Prezydent Andrzej Duda udał się do Kijowa na uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
- Remis warszawskiej Legii i po 20. latach czekania polski klub zagra w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Dla kibiców to wielka gratka, a dla Legii wielki zastrzyk finansowy.
- Niemiecki rząd rozważa przywrócenie przymusowej służby wojskowej. Co tak naprawdę może to oznaczać?
- Donald Trump nie poddaje się w walce o głosy Latynosów i Afroamerykanów, którzy w większości popierają demokratyczną kandydatkę Hilary Clinton. W swoim wystąpieniu obiecał, iż zamierza obniżyć podatki dla wszystkich przedsiębiorstw.
- Potężne trzęsienia ziemi we Włoszech. Blisko 250 osób nie żyje, chociaż liczba ta stale rośnie.
- Eksplozja na Amerykańskim Uniwersytecie w Kabulu. Napastnicy zamordowali 12 osób, a 22 ranili.
- Prezydent Turcji Racep Erdogan po raz kolejny nawołuje do Stanów Zjednoczonych, aby te wydali Ankarze Fethullaha Gulena. Zdaniem głowy tureckiego państwa Gulen kieruje grupą terrorystyczną na odległość.
- Działania Unii Europejskiej w sprawie imigrantów to zakrawa o kpinę. Premier Bułgarii Bojko Borysow w ostrych słowach skrytykował UE i oświadczył, że w obliczu totalnej niesolidarności będzie skłonny do rozmów z Turcją.
- Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 rok. Deficyt budżetowy ma wynieść nie więcej niz 59,3 miliarda złotych.
- Jeszcze przed wyborami na światło dzienne wyjdą nowe dokumenty dotyczące Hilary Clinton - zapowiada Julian Assange - założyciel portalu Wikileaks.
- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Chorwacji rozpoczęła się od spotkania z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite. Duda wraz z prezydentem Chorwacji na otworzyć dwudniowe forum państw Trójmorza.
- Badacze znaleźli potężne złoże gazu w Tyczynie na Podkarpaciu. Może znajdować się tam około miliarda metrów sześciennych surowca.
- Polska stajnia gier komputerowych CD Projekt jest warta więcej niż dostarczyciel energii dla 1/4 kraju - Energa.
- Szef MON Antoni Macierewicz przyznał, że Polska z uwagą przygląda się wszystkim rosyjskim manewrom wojskowym.
- Spotkanie premierów Wyszehradu i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Tematami rozmów była współpraca gospodarcza i bezpieczeństwa Europy.
- Szef Europolu Brytyjczyk Rob Wainwright uważa, że Państwo Islamskie będzie starało się przetransportować do Europy swoich bojowników, aby ci przeprowadzali ataki terrorystyczne.
- Ministerstwo Zdrowia odniosło się do głosów, które sugerowałyby, że dostęp emerytów do bezpłatnych leków będzie utrudniony. W komunikacie jasno wynika, że przygotowana jest lista bezpłatnych specyfików, jednak nie ma mieć ona wpływu na przepisywanie ich przez lekarzy specjalistów.
- Piękny gest Elżbiety II - przekazała dary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
- Państwo Islamskie po raz kolejny osłabione. Syryjskie siły odbiły z rąk terrorystów ważną strategicznie miejscowość Daraja.
- Wyznawcy ekstremistycznego islamu mogą chcieć dołączyć do niemieckiego wojska. Powód? Chcą przejść szkolenie bojowe, które później może zostać użyte w atakach terrorystycznych na terenie Europy.
- Najważniejszą kwestią jest wspieranie i umacnianie Unii Europejskiej - powiedziała Beata Szydło podczas rozmowy z premierem Rumunii Dacianem Ciolosem.
- Tragedia we Włoszech - żałoba narodowa i pogrzeby ofiar.
- INFORMACJA DNIA: W Gdańsku pochowano polskich bohaterów - Inkę i Zagończyka, którzy zamordowani zostali w 1946 roku. Cześć i chwała Bohaterom. Oczywiście uroczystości przeszkodzili działacze KODu.
- Kurdowie odpowiadają na ataki tureckiej armii - zbombardowali cywilne lotnisko w Diyarbakir - obyło się bez ofiar.
- Polacy to idealni imigranci - można przeczytać w artykule dziennikarza BBC.
- Amerykanie potwierdzili oficjalnie, że doszło do ataku hakerów na bazy danych systemów wyborczych. Skradziono dane ponad 200 tysięcy obywateli.
- Państwo Islamskie zaatakowało w Jemenie: w obozie wojskowym doszło do samobójczego ataku, w którym śmierć poniosło 71 osób, a blisko stu zostało rannych.
- Szef niemieckiej dyplomacji Steinmeier oświadczył, że przyszły pokój w Europie jest bezpośrednio uzależniony od Rosji. Jego zdaniem dialog z Moskwą jest niezbędny.
- Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział, że Grupa Wyszehradzka musi mówić jednym głosem, jeżeli chce, aby jej głos się liczył na europejskiej arenie.
- Atak na Polaków w Harlow - 40-latek nie żyje, a drugi 43-letni mężczyzna jest w stanie krytycznym.
- Gdzie podziały się fundusze humanitarne ONZ? Brytyjski "Guardian" twierdzi, że 13 miliardów trafiło do popleczników Asada.
- Minister cyfryzacji: Nie było żadnego ataku na bazy numerów PESEL. Żadne informacje nie zostały wykradzione.
- Komisja Europejska chce mieszać się w kwestie dostarczania gazu przez Rosję na Ukrainę.
- Rzecznik Państwa Islamskiego al-Adnani nie żyje. O śmierci "twarzy organizacji" poinformowały media związane z ISIS.
- Problemy administracyjne Estonii - żaden z kandydatów na prezydenta nie otrzymał wymaganej liczby głosów. To już kolejna nieudana próba wyboru głowy państwa przez estoński parlament - teraz sprawą zajmie się Kolegium Elektorskie.
- Hiszpania: Rajoy prosi parlament o wotum zaufania dla utworzenia nowego rządu i go nie otrzymuje. 180 głosów było przeciwko, natomiast 170 było za.
- Obchody Sierpnia 80'.
- W Turcji do dymisji podał się minister spraw wewnętrznych Efkan Ala. Uważany był zawsze za jedną z najbardziej wpływowych i oddanych osób Erdoganowi.
- Turkish Stream stanie się faktem? Rosyjski Gazprom poinformował, że dobiegają końca procedury wydawania zezwoleń na budowę gazociągu.
- Serbia w Unii Europejskiej? Czemu nie! - Węgierski szef dyplomacji Peter Szijjarto oświadczył, że Madziarowie będą popierać akcesje Serbii w szeregi państw UE.
- Nie będzie drugiego referendum w kwestii opuszczenia Wielkiej Brytanii ze strefy euro - wyjawiła premier Theresa May.
- Prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych porozmawiają o sprawie Syrii podczas spotkania w Chinach - powiedział rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow.